Hovorí sa, že 100 ľudí, 100 chutí. Nie každý považuje MLM, alebo network marketing za oblasť, v ktorej sa dá uspieť, alebo ho považujú za nelegálny. Jedno je však isté. Network marketing podporujú úspešní ľudia z celého sveta. Menovite napríklad Bill Gates, Warren Buffett, Robert Kiyosaki, Donald Trump, Bill Clinton, Richard Branson a mnoho ďalších. Otázkou teraz je, či budete dôverovať takýmto ľuďom, ktorí zavádzajú network marketing do svojich spoločností a investujú do neho, alebo ľuďom, ktorí v ňom neuspeli a budú tvrdiť, že to nefunguje. Preto som sa rozhodol popísať niekoľko možností, kedy človek v network marketingu neuspeje.

Neverí si

Začne s niečím, ale má strach, čo mu na to povedia známi a kolegovia. Bojí sa niekoho osloviť a prekonať strach z niečoho nového. Toto je skupina ľudí, ktorí skončia ako prví a to veľmi rýchlo.

Nepracuje podľa systému

Takýchto ľudí je veľmi veľa. Myslia si, že oni sami dokážu všetko lepšie. Nepotrebujú si nechať poradiť ani pomôcť. Nedôverujú svojmu sponzorovi a myslia si, že sú omnoho skúsenejší. Nenapoja sa na systém, ktorý v ich spoločnosti funguje. Nikto však nevydrží dlho pracovať bez toho, aby mal aspoň čiastočné úspechy preto to po čase vzdajú.

system

Nevydrží systematicky pracovať

To znamená iba toľko, že takýto človek nemá žiadnu výdrž. Pretože network marketing nie je žiadna skratka ku šťastiu a bohatstvu. Je to profesia, ktorú je potrebné si osvojiť a naučiť sa ju vykonávať a to trvá určitý čas. Preto pokiaľ naozaj nepracuje systematicky niekoľko hodín týždenne vo svojom voľnom čase tak sa po čase vzdá, pretože očakával, že úspech príde sám.

Vyberie si nesprávnu spoločnosť

Neexistujú žiadne správne a nesprávne spoločnosti. Sú iba také, ktoré sú legálne a tie druhé, ktoré vznikli, len aby pripravili ľudí o peniaze a stratili sa. Preto má veľa ľudí na všetko čo sa týka network marketingu negatívny názor. Samozrejme tu platí, že to je hlúposť toho človeka, ktorý sa dal na niečo také, čo si predtým neoveril.

Chýba mu práca na sebe

Network marketing je hlavne o rozvoji osobnosti. Preto je veľmi ťažké pre niekoho, dostať sa von zo svojej komfortnej zóny a začať sa vzdelávať. Učiť sa a pracovať na zlepšovaní svojich slabých stránok. Network marketing pripravuje ľudí na podnikateľský život a to samozrejme zahŕňa aj finančnú gramotnosť.

Nemá podporu

Podpora je v network marketingu veľmi dôležitá. Bez sponzora, alebo upline, ktorí majú skúsenosti a vedú svojich ľudí to proste nejde. Pokiaľ nemáte skúsenosti tak potrebujete svojho mentora, ktorý vám pomôže.

Children watching monsoon cloud formation

Chýba mu systém

Každá dobrá spoločnosť, ktorá prosperuje má duplikovateľný systém, ktorý využívajú ľudia na to, aby mohli rásť a ktorý funguje. Napríklad ja využívam vynikajúci online systém, vďaka ktorému mám tím ľudí, ktorí pracujú na rôznych kontinentoch po celom svete a funguje im aj keď sú skúsení podnikatelia, alebo len začiatočníci.

Z toho všetkého vyplýva, že všetko ide, len treba chcieť. Nič nie je zadarmo. Toto bolo len pár základných chýb ľudí, ktorým keď sa vyvarujete tak máte omnoho väčšiu šancu byť úspešní. Nepísal som tu o chybách, ktoré sa už týkajú konkrétnej práce, pretože tých už je naozaj veľa a pokiaľ Vás zaujíma to, ako sa tomu všetkému vyvarovať a pracovať správne tak nám napíšte.

1247 Zobrazení celkom 2 Zobrazení dnes

Komentáre

komentárov