Liek na rakovinu už bol objavený v podobe bezpečného a účinného lieku, ktorý sa pôvodne používal na liečbu metabolických problémov. Aj napriek tomu rakovinový priemysel neprejavil o výskumnú správu z Univerzity v Alberte v Kanade, publikovanú v roku 2007, žiadny záujem.

Uvedený výskum tiež potvrdil, že rakovina je metabolickou chorobou a nie nejakou zvláštnou genetickou mutáciou buniek, ktorý ako argument neochvejne používa hlavný medicínsky prúd. Avšak významná časť medicínskej a farmaceutickej komunity nechce, aby sme sa dozvedeli o tom, čo väčšina alternatívnych lekárov rakoviny už veľmi dlho vie.

Od kedy americký prezident Nixon vyhlásil v roku 1976 vojnu rakovine, podarilo sa rakovinovému priemyslu získať obrovské množstvo peňazí na výskum neprimerane drahých chemoterapií. Len jeden cyklus liečby stojí 50 – 100 a niekedy aj viac tisíc €. Navyše len zriedka, ak vôbec, fungujú.

Chemoterapeutiká si takmer vždy vyžadujú byť podporované ďalšími druhmi liekov na zmiernenie ich hrozných vedľajších účinkov. Príkladom je tento článok: Repeat business? FDA approves new cancer drug to treat toxicity caused by another cancer drug (preklad: Opakovaný predaj? FDA schválila nový liek, ktorým sa liečia vedľajšie toxické účinky iného lieku na rakovinu)

Medzičasom stále viac a viac ľudí ochorie na rakovinu a následne kvôli následkom toxickej liečby aj zomrie.

Ako funguje?

Prostredníctvom obnovy mitochondrií.

Evangelos Michelakis, Professor Medicine & Dentistry Medicine  a jeho tím objavili, že mitochondrie v rakovinových bunkách nie sú permanentne poškodené. To je opakom toho, čo si myslí medicína hlavného prúdu.

Bunky s nefunkčnými mitochondriami používajú na získavanie energie proces fermentácie cukru. Táto fermentácia prebieha v bunkovom prostredí bez kyslíka, vytvorenom nezhubnými nádormi, toxínmi alebo nízkymi hladinami Ph.

Ak niečo obnovuje mitochondrie v bunkách a zabezpečuje tak ich správne fungovanie, potom je to cesta k liečbe rakoviny.

Ďalšou funkciou normálnych mitochondrií je signalizácia apoptózy, teda bunkovej smrti. Normálne bunky neustále umierajú a sú znova nahradzované . Avšak pri rakovinových bunkách je signál apoptózy potlačený a tie sa potom stavajú nesmrteľnými.

Najnovšie výskumy, ktoré boli v r.2009 ocenené Nobelovou cenou, preukázali, že príčinou apoptózy je predovšetkým kritické skrátenie telomér (ochranné zakončenie DNA). Teloméry sú však obnoviteľné, tvorbou a pôsobením telomerázy, ktorá je v rakovinových bunkách trvale aktívna. Ak však dokážeme zabezpečiť aktivovanie telomerázy v zdravých bunkách, má to priamy vplyv na posilnenie imunitného systému a to aj pri identifikácii rakovinových buniek a v účinnom boji proti nim, samotným imunitným systémom pacienta.

Dnes je najsľubnejší bunkový výskum sústredený na modalitu, ktorá podporuje vlastnú bunkovú imunitu a antioxidačný systém tela k efektívnemu prístupu k prebiehajúcemu bunkovému stresu. Telo toto robí každý deň úplne samostatne v odozve na bežné opotrebenie.

Zdroj: http://www.nature.com/news/2010/101128/full/news.2010.635.html

Teloméry a telomeráza boli intenzívne skúmané v minulých rokoch, ale stále existuje niekoľko mylných predstáv o telomeráze a rakovine, ktoré naďalej kolujú vo verejnosti i medzi lekármi. Jednou z nich je mylná predstava, že telomeráza nejakým spôsobom aktivuje rakovinu.

TA65® je prírodný aktivátor telomerázy a je dôležité nazrieť do odbornej vedeckej literatúry aby sme plne pochopili čo aktivátor telomerázy dokáže a nedokáže spôsobiť.

Prvá vedecká práca bola publikovaná v septembri 2010:

A Natural Product Telomerase Activator as Part of a Health Maintenance Program: Calvin B. Harley1, Weimin Liu2, Maria Blasco3, Elsa Vera3, William H. Andrews4, Laura A. Briggs4, and Joseph M. Raffaele5

(Prírodný produkt aktivátor telomerázy ako súčasť programu zdravotnej starostlivosti)

Malá molekula aktivátora telomerázy (TA65®) získaná z koreňa čínskej rastliny,  Astragalus mambranaceus (Kozinec blanitý), dokáže zvýšiť priemernú dĺžku telomér a znižuje  percento kriticky krátkych telomérov a poškodenia DNA.

  1. Je dokázané, že TA65® je dočasný aktivátor, ktorý nespôsobuje žiadny trvalý genetický posun v akýchkoľvek bunkách a je prospešná ako prostriedok na prirodzené oddialenie starnutia u zdravých jedincov, ako aj pozitívny vplyv na ich zdravie vo vysokom veku.
  2. TA65® preferenčne funguje hlavne u skrátených telomér – inými slovami, že vyhľadáva a predlžuje krátke teloméry ako jediné, na ktorých záleží. (Rovnako ako najslabší článok reťaze.) V súlade s tým bunky, ktoré by inak smerovali k starnutiu môžu byť zachránené.
  3. TA-65® podporuje zdravie imunitných buniek a vnútorných orgánov tela udržiavaním zdravého bunkového delenia.

Niektorí lekári odporúčajú TA-65® ako doplnok pri bežnej rádio a chemoterapii. Tieto terapie drasticky oslabujú imunitný systém. U TA-65® bolo preukázané, že omladzuje imunitné bunky a zvyšuje celkovú odozvu imunitného systému, zvyšuje zdravie a vitalitu pacienta počas ožarovania a chemoterapie. Licencovaní lekári zaznamenali, že tí pacienti, ktorí užívali TA-65® majú viac energie a výsledky z hlavnej terapie (chemo, rádio) boli lepšie ako očakávané. Všeobecne TA-65® je odporúčané pre každého s oslabeným imunitným systémom, vrátane bežného opotrebovania, ktorý sa vyskytuje s vekom.

Zdroj: Teloméry a telomeráza. William Amzallag, M.D., Jeunesse Global

Výskumníci z Univerzity v Alberte ďalej zistili, že rakovinové bunky počas procesu fermentácie cukru produkujú kyselinu mliečnu, ktorá narúša kolagén držiaci bunky nádoru spolu.

To umožňuje rakovinovým bunkám pri klasických terapiách zameraných na zmenšenie nádoru sa od neho odtrhnúť. Takto zdôvodnilii vznik metastáz a rozšírenie rakoviny do ostatných orgánov počas remisie, ktorá zvyčajne nasleduje po klasickej chemoterapii.

Tragické pokrytectvo onkológie

Alternatívne prístupy k liečbe rakoviny nemajú žiadny, prípadne len veľmi malý problém s metastázujúcou rakovinou alebo s rakovinou objavujúcou sa po remisii.

Väčšina alternatívnych prístupov totiž lieči rakovinu úplne.

Napriek tomu rakovinový priemysel túto príležitosť ignoruje. A tak sa novy liek stane sirotou bez domova, žobrajúcou o financie z výskumných fondov, aby sa vyhol právnym následkom plynúcim z označenia ako nelicencovaná rakovinová liečba.

Alternatívni rakovinoví lekári častokrát veci proste vyskúšali a ak sa osvedčili, tak ich ďalej zdieľali s tými, ktorým viac záležalo na liečení, ako na moci a peniazoch.

Medicínska mafia vytvorila matrix vyžadujúci si veľké peniaze na robenie veľkých peňazí za chorú a neúčinnú liečbu namiesto skutočného vyliečenia.

Každý, kto je v tomto podvode zainteresovaný, finančne na tom profituje.

Rakovinový priemysel obviňuje alternatívnych lekárov liečiacich rakovinu zo šarlatánstva a využívania zúfalých pacientov s rakovinou za účelom finančného prospechu.

Záver

Obviňovanie druhých z tvojich motívov a zločinov sa nazýva pokrytectvom.

Medicínsko-farmaceutický komplex je skorumpovaný kapitalizmus, ktorý nechce liek na rakovinu odnikadiaľ. Dokonca ani vtedy, keď sa jedná o ich vlastný produkt.

Je to smutné, no bohužiaľ pravdivé.

Zdroj: Proof that the cancer industry doesn’t want a cure – even if it’s a pharmaceutical

Zaujal Vás tento článok? Máte záujem o viac informácií, prípadne chcete počuť reálne skúsenosti ľudí, či pomôcť niekomu po zdravotnej stránke? Zanechajte nám pod článkom komentár, alebo v sekcii kontakt (hlavné menu hore vpravo) sa s nami môžete spojiť prostredníctvom formuláru.

115335 Zobrazení celkom 33 Zobrazení dnes

Komentáre

komentárov