Zmena Vašej situácie

Nezáleží na tom, koľko máte rokov, pretože nikdy nie je neskoro zmeniť svoj život. Prečítajte si nižšie ako môžete urobiť svoje vonkajšie, alebo vnútorné zmeny a cítiť sa tak šťastne a v harmónii. Toto je metóda zmeny vašej situácie. V ďalších častiach sa dozviete, ako to dokážete zmenou svojho postoja a zmenou svojho vzhľadu.

10-Hardest-Life-Fish-Bowl

  1. Zmeňte svoju rutinu.

Uvedomte si, že Vaša realita je výsledkom toho čo robíte cez deň, čo jete na raňajky, kam chodíte do práce či do školy. Pokiaľ sa chystáte zmeniť svoju životnú situáciu, budete musieť zmeniť veci, ktoré robíte každý deň.

Vytvorením aj tej najmenšej zmeny vo vašom každodennom živote vám pomôže cítiť sa menej unudení a vyčerpaní životom. Na to stačí ísť domov z práce inou cestou, zjesť na raňajky niečo iné, cvičenie, alebo návšteva inej kaviarne ako obvykle. Možno sa tieto malé zmeny môžu zdať bezvýznamné, ale váš život bude vďaka pestrostiam v ňom omnoho zaujímavejší a to dlhodobo.

Opýtajte sa samých seba túto otázku: Pomáha mi to čo robím dostať sa tam, kde chcem byť? To sa vzťahuje takmer na všetko čo robíte počas dňa. Pokiaľ bude odpoveď nie tak je potrebné urobiť zmeny.

  1. Prehliadnite si svoju životnú cestu

Keď chodíte do školy, do práce, alebo si prácu hľadáte, ste cestovateľ, pozrite sa na svoj život a rozhodnite či zodpovedá vašim hodnotám. Aké sú vaše vášne, záujmy a ciele? Môže trvať roky, kým na to dokážete odpovedať. Môžete začať tým, že sa sami seba opýtate, čo by ste chceli po sebe zanechať. Táto otázka sa netýka iba vašej kariéry, ale rovnako aj vašich sociálnych vzťahov. Ako by ste chceli byť popísaní druhými. Ako by na vás mali spomínať? Zistite, či je alebo váš životný štýl v súlade s vašimi osobnými hodnotami. Môže to byť tak, že váš život a vaše hodnoty sú vo vzájomnom konflikte. Čo môžete robiť inak, aby vám to pomohlo dosiahnuť vaše ciele? Možno budete chcieť zvážiť zmenu svojej profesijnej cesty, hlavných priorít, alebo schopnosti ovládať dobre svoj čas a peniaze.

lifechange-bg1

  1. Zlepšite svoje vzťahy

Bez ohľadu na to, koľko zarábate peňazí, alebo aké veľké sú vaše úspechy, si to nemôžete dostatočne vychutnať, pokiaľ nemáte druhých radi natoľko, aby ste to s nimi zdieľali.

Pracujte na vzťahoch, ktoré už máte. Uistite sa, že trávite čas so svojimi blízkymi a chováte sa k ním empaticky a s pochopením. Pokiaľ je váš vzťah s milovanou osobou ponorený do hádok, venujte jeho zladeniu nejaký čas. Potrebujete byť ochotní robiť kompromisy a ochotní priznať, že ste sa mýlili.

Vytvorte nové zmysluplné vzťahy s ostatnými. Pokiaľ máte pocit osamelosti, potom budete musieť prestať čakať na ostatných, aby sa priblížili. Vezmite veci do vlastných rúk a začnite byť aktívni. Nezabudnite mať nikdy na tvári úsmev. To je najlepší spôsob, ako si k sebe pritiahnuť ďalších ľudí.

  1. Vykročte zo svojej komfortnej zóny

Väčšina ľudí uviazne v pohodlí rutiny a všednosti. Bez ohľadu na vaše zábrany a obavy je známe, že ľudia potrebujú vo svojom živote rozmanitosti aby boli šťastní.

Urobte každý deň niečo, čo ste ešte nikdy nerobili. Choďte na show, na ktorej ste nikdy neboli. Porozprávajte sa s niekým novým. Zjedzte niečo nové a podobne. Nájdite si nový koníček, trasu, alebo miesto, kam radi chodíte. Nikdy neviete, kedy objavíte niečo, alebo niekoho nového, kto výrazne ovplyvní váš život a tým aj jeho zmenu.

Ďalšie metódy Vám popíšem v nasledujúcom článku. Pokiaľ máte nejaké otázky tak nám napíšte.

1327 Zobrazení celkom 1 Zobrazení dnes

Komentáre

komentárov