Viac ako 40 rokov si Dr. William Amzallag predstavoval neobmedzené možnosti v súvislosti s nesmrteľnosťou. Bol na čele anti-aging lekárskeho pokroku, snažil sa lepšie pochopiť, čo spôsobuje starnutie u  ľudí, ako to zvrátiť a ako mu predchádzať. Dr. Amzallag sa teraz podelil o svoje postrehy v knihe The Promise of immortality (Prísľub nesmrteľnosti).

Kniha sa dá ľahko prečítať a pochopiť aj bez lekárskeho zázemia. Rieši dôležité témy ako pomôcť niekomu žiť plnší a zdravší život. Dr. Amzallag vidí „Anti-Aging Revolúciu“ uberať sa šiestimi smermi. Kniha vás prevedie prostredníctvom diskusií tým, ako pokrok v každom z nich môže ovplyvniť váš život. Ak ste pripravení, aby ste prijali niekoľko zmien, môžete sa dokonca ocitnúť na špici Anti-Aging Revolution, hneď vedľa samotného Dr. Amzallaga.

Šesť smerov v Anti-Aging Revolúcii

  1. Medicína kmeňových buniek.

Výskum dospelých kmeňových buniek ich pomohol začleniť do pokročilej technológie anti-aging. Kmeňové bunky sú používané na liečbu vo všetkom od leukémie až po transplantáciu kože, so zisteniami o účinkoch ktoré sa objavujú každý rok.

  1. Oprava bunkového starnutia.

Proces starnutia začína u DNA, ktorá sa v priebehu času štiepi . Vďaka pochopeniu príčin bunkového starnutia, môžu vedci vyvinúť procedúry na zvrátenie jeho účinkov.

  1. Epigenetika a životné prostredie.

Gény a prostredie majú vplyv na zdravie. Pretože gény tvoria až 30% zdravia človeka, génové terapie a technológie, ktoré zlepšujú replikáciu DNA sú neustálym zdrojom zaujímavých vylepšení.

  1. Nano-medicína a nano-technológie.

Mikroskopické roboty sú navrhnuté tak, aby vstúpili do tela a opravili poškodenia na molekulárnej úrovni. Keďže sme len v prvých fázach vývoja, potenciál týchto technológií je neobmedzený.

  1. Vyrovnaná výživa a doplnky stravy.

Personalizovaná výživa má dopad na zdravie v každom veku. Ako odborník na výživu, Dr Amzallag bol na čele „integratívnej medicíny“  ako dlhoročný zástanca prijatia komplexného, osobnostného prístup k zdravému životnému štýlu.

(integratívna medicína – medicína, ktorý integruje terapie alternatívnej medicíny s tými, ktoré praktizujú bežní lekári)

  1. Životný štýl je základ.

Každý okamih je príležitosťou, aby sme prijali rozhodnutia, ktoré majú vplyv na vaše zdravie. Meditácia, úroveň stresu, jedlo, ktoré jete, váš spánok, dokonca typ kníh a hudby, ktoré máte radi, všetky oblasti vášho života majú vplyv na vaše zdravie.

Vo svojej knihe Prísľub nesmrteľnosti, Dr. Amzallag opisuje, ako utvárať svoj životný štýl a žiť život, ktorý chcete, a zároveň sa tešiť svojmu zdraviu tak dlho, ako je to len možné.

Dr. William Amzallag

Dr. William Amzallag má tituly v oblasti anesteziológie, resuscitácie a intenzívnej medicíny, rovnako ako čínskej medicíny. Angažuje sa v propagácii a  podpore dlhovekosti a pracoval s pacientmi v celej Severnej Amerike a Európe. V súčasnej dobe je členom lekárskeho poradného orgánu v Jeunesse Global.

Pokiaľ Vás téma Anti-Aging zaujíma a chcete sa dozvedieť viac tak zanechajte komentár, alebo nám napíšte.

1310 Zobrazení celkom 3 Zobrazení dnes

Komentáre

komentárov