Zmena vášho postoja

Nezáleží na tom, koľko máte rokov, pretože nikdy nie je neskoro zmeniť svoj život. Prečítajte si nižšie ako môžete urobiť svoje vonkajšie, alebo vnútorné zmeny a cítiť sa tak šťastne a v harmónii. Toto je metóda zmeny vášho postoja. V poslednej časti sa dozviete, ako to dokážete zmenou svojho vzhľadu.

Obstacles

  1. Žite v prítomnosti

Najlepším spôsobom, ako sa cítiť šťastnejší vo svojom živote, je prestať stavať na minulosti a prestať sa obávať budúcnosti. Pokiaľ trpíte úzkosťou alebo depresiami je to pravdepodobne preto, že robíte jednu, alebo obidve tieto veci neustále dookola a zanedbávate prítomný okamžik. Pokiaľ zistíte, že stále staviate na negatívnych spomienkach skúste nasledujúce cvičenie:

Vybavte si spomienku a prijmite aj to čo vo Vás táto spomienka vyvoláva za pocity. Pokiaľ je to nedávna udalosť a máte pocit, že treba plakať, alebo kričať, tak to urobte. Zvážte, či nebude dobré porozprávať sa s milovanou osobou. Po skončení si priznajte, že ste na konci a nedá sa nič urobiť pre to, aby to bolo inak. Namiesto toho, aby ste boli nahnevaní na to, že sa to stalo buďte vďační za to, že je už po všetkom a pamätajte si, že veci môžu byť vždy horšie. Nabudúce, keď zármutok opäť napadne Vašu myseľ znova ho prijmite a buďte potom vďační za to, že je po všetkom a nechajte to tak.

Aj keď nie je celkom možné zabudnúť na minulosť, mnoho ľudí má tendenciu sa zameriavať skôr na tie negatívne alebo traumatické spomienky, než na tie pozitívne. Urobte si čas a spomeňte si na všetky dobré veci, ktoré sa Vám v minulosti stali. Pokiaľ to pomôže, urobte si aj zoznam.

  1. Buďte pozitívni

Bez ohľadu na to čo máte, kde ste, alebo kto ste, vaše vnímanie vašej situácie je dôležitejšie ako okolnosti sami. K tomu, aby ste si uvedomili súvislosti, zohľadnite túto skutočnosť v každom okamžiku. Sú iní ľudia, ktorí majú menej peňazí, zdrojov obživy, menej blízkych ako vy a predsa sú šťastnejší. Rovnako tak sú ľudia, ktorí sú bohatší než vy, v lepšej kondícii a s väčším počtom zdrojov príjmov a predsa sa cítia menej naplnení ako vy.

Zvyknite si na všímanie si pozitívnych chvíľ a situácií v ktorých sa ocitnete. Pokiaľ sa budete sťažovať na to, čo sa deje okolo vás, tak každej sťažnosti odpovedzte jedným, alebo dvoma pozitívnymi zážitkami.

Prestaňte sa kritizovať a samozrejme aj ľudí okolo vás. Opäť platí, že každý má pozitívne aj negatívne vlastnosti. To je univerzálny fakt. Pokiaľ sa neustále sústredíte na negatívne vlastnosti svojho manžela/manželky (napríklad), tak sa s nimi budete stále cítiť frustrovaní a naštvaní. Pokiaľ si však budete pripomínať ich pozitívne vlastnosti, budete sa s nimi cítiť lepšie.

Change-Your-Everyday-Life

  1. Neporovnávajte svoj život s životom iných ľudí

To, že sa ľudia cítia nespokojní so svojim vlastným životom je čiastočne spôsobené porovnávaním s životmi ľudí okolo nich. Majú tendenciu porovnávať negatívne aspekty vlastného života s pozitívnymi aspektmi životov druhých.

Nechajte zo svojho života odísť žiarlivosť a závisť. Život nikoho nie je perfektný bez ohľadu na to, ako sa môže javiť v vonkajšieho pohľadu. Pokiaľ zistíte, že niekomu závidíte jeho peniaze, talent, alebo vzťah, uvedomte si, že každý z týchto ľudí sa stretáva s ťažkosťami a neistotami, ktoré môžu byť ešte horšie než vaše vlastné.

Poslednú metódu vám popíšem v nasledujúcom článku. Pokiaľ máte otázky tak nám napíšte.

974 Zobrazení celkom 1 Zobrazení dnes

Komentáre

komentárov