K úspechu neexistujú žiadne skratky. Existuje však niekoľko návykov, ako si vytvoriť trochu jednoduchšiu cestu životom. Pokiaľ tieto návyky dokážete využívať každý deň, tak vaše podnikanie prepne na vyššie obrátky.

  1. Čítajte / hovorte afirmácie a vyjadrite vďačnosť každý deň

Za čo ste vďační si môžete si zapisovať do denníka, ale existuje mnoho ďalších spôsobov. Niektorí ľudia si hovoria svoje afirmácie v sprche. Je to skvelý spôsob, ako robiť niekoľko vecí naraz. Dokonca aj keď máte frustrujúci deň, môžete nájsť množstvo vecí, za ktoré ste vďační. Čo vieme na 100% je to, že keď sme vďační za to čo máme, budeme môcť prijímať viac. Táto činnosť bude vytvárať pocit uspokojenia, ktoré vám pomôže žiť šťastnejší život a vaše myšlienky budú viac pozitívne. To je vynikajúce, pretože pozitívne myšlienky sú to, čo nás vedie k úspechu. Ak sa sústredíte na nedostatok, dostanete viac nedostatku. Pokiaľ sa sústredíte na pozitívne veci úspech, dostanete vždy viac.

  1. Nepretržite kontrolujte svoje ciele

Tak ako vyjadrujete svoju vďačnosť, tiež je potrebné svoj čas využiť na revíziu svojich cieľov. Stanovením cieľov dávate svojmu životu smer. To vám dáva dlhodobú víziu a krátkodobú motiváciu. Tým, že neustále prehodnocujete svoje ciele, môžete vidieť ako ďaleko ste už pokročili a takisto či ste vôbec pokročili. Vďaka tomu vidíte pokrok v tom, čo sa vám mohlo predtým zdať ako zložitý cieľ. Určite viete, že budete mať oveľa väčšiu šancu na realizáciu svojich cieľov vtedy, keď si ich zapíšete určite viete. Takže si ich zapíšte a pravidelne si ich kontrolujte. Funguje to.

On-the-Same-Page-Literary-Festival-in-West-Jefferson

  1. Čítajte, alebo počúvajte knihy osobného rozvoja aspoň 15 minút denne

Veľmi dobré je počúvať rôzne knihy osobného rozvoja hneď ráno. Pomáha to cítiť sa motivovane a začať deň s dôverou v seba. Medzi moje najobľúbenejšie knihy patria takmer všetky knihy od Roberta Kiyosakiho. Každý si nájde to svoje u niektorého z autorov, ako napríklad Dale Carnegie, Brian Tracey, Tony Robbins, alebo John Maxwell.

  1. Každý deň vykonávajte fyzickú aktivitu

Tomuto bodu by sa dalo venovať niekoľko článkov. Dôležité však je uvedomiť si, že je potrebné udržať sa fit a zdravo. Napríklad 30 minút chôdze niekoľkokrát do týždňa vám umožní dokonca aj vykonať tímové hovory a pritom urobiť niečo pre svoje zdravie. Vynikajúca je návšteva fitness, alebo beh. Hlavne pokiaľ pracujete veľmi veľa pri PC. Zlepšíte si tak svoju fyzickú kondíciu a načerpáte nové sily do zvyšku dňa.

  1. Denne vyhľadávajte nových ľudí

Urobte si čas zavolať, alebo poslať správu ľuďom na Facebooku. 2 – 10 nových kontaktov na Facebooku vám môže v budúcnosti priniesť veľké tímy po celom svete. Bez toho, aby ste hovorili s novými ľuďmi, nebudete rozširovať svoje podnikanie. Najjednoduchšie to bude, keď si naplánujete čas a jednoducho to urobíte každý deň. Dávajte si pozor, aby vás nerozptyľovali falošné práce počas oslovovania nových potencionálnych klientov či obchodných partnerov. Takisto nikdy neposielajte hromadné správy, alebo emaily viac ľuďom naraz. Každý človek si vyžaduje osobný prístup.

  1. Robte telefonáty a schôdzky 1 na 1

Je to ešte dôležitejšie ako správy, alebo emailová komunikácia. Ak chcete mať vo svojom podnikaní úspech, musíte mať jasný systém vo všetkom čo robíte. Komunikujte s ľuďmi pravidelne a systematicky. Čím viac telefonátov urobíte, tým lepšie vám to pôjde. Raz za čas zavolajte ľuďom, ktorí boli nerozhodní pri vašom poslednom telefonáte. Opýtajte sa ich, či už sú pripravení začať s vami spolupracovať. Ľudia ocenia humor a predovšetkým dôveru, ktorú do nich vkladáte. Je známe, že veľa ľudí povie 5 krát nie, než povedia áno.

  1. Zúčastňujte sa týždenných tímových školení a stretnutí

Stretnutia sú skvelým spôsobom, ako udržať seba, ale aj svojich členov tímu motivovaných. Poskytujú tiež skvelé miesto na budovanie vzťahov a zdieľanie úspechov. Pokiaľ je to možné tak sa stretávajte pravidelne osobne. Ak to nie je možné tak aspoň na tímových webinároch.

  1. Pamätajte si, že sieťovanie je zábava

Usporiadajte domáce párty, alebo sa zúčastňujte domácich párty a stretávajte sa s novými ľuďmi. Tak si vybudujete nové vzťahy. Každý, kto je na párty je potencionálny klient, alebo člen tímu. Možno nebudete chcieť robiť párty, alebo sa ich zúčastňovať každý deň, ale môžete aspoň dvakrát do týždňa. Takisto sa viete spájať s vašimi členmi tímu a organizovať párty spolu. Pokiaľ sa to bude vašim hosťom páčiť a rozhodnú sa stať členmi vášho tímu, môžu na ďalšiu párty pozvať svojich známych.

shutterstock_194001635

  1. Píšte pozitívne a inšpiratívne správy na sociálne médiá

Využívajte pravidlo 80:20. 80% osobné, alebo inšpiratívne príspevky a 20% z podnikania. Je dôležité uvedomiť si, že vaše príspevky nemajú byť stále o network marketingu, alebo o vašom podnikaní. Zaujímate sa o pečenie, alebo cestovanie? Zdieľajte to čo máte radi. Ľudí veľmi zaujíma životný štýl. Fotky z dovoleniek a podobne. Hlavne sa však uistite, že si s ľuďmi budujete vzťah.

  1. Podporujte vaše udalosti pomocou telefónu, alebo sociálnych médií

Vďaka Facebooku, Twitter, alebo LinkedIn máte čo ponúknuť, pokiaľ ide o kontaktovanie nových členov tímu, alebo klientov. Vďaka zdieľaniu blogových príspevkov, fotografií, alebo rozhovorov a videí viete zväčšiť svoje publikum. Zdieľaním eventov môžete zaujať ďalších ľudí. Viete, že čím viac ľudí privediete na akcie, tým viac vaše podnikanie rastie. Samozrejme aj rýchlejšie.

Verím, že tieto denné návyky pomôžu vášmu podnikaniu k rýchlejšiemu napredovaniu. Pokiaľ máte nejaké otázky tak nám napíšte.

1272 Zobrazení celkom 1 Zobrazení dnes

Komentáre

komentárov